Sosyal medyada düzenli olarak içerik üretmek zordur ve öyle anlar gelir ki içerik üretme konusunda sıkıntılar çekebilirsiniz. Ya da bir aylık içerik takvimi oluşturmak istediğinizde çizelgeye yazabileceğiniz yeterli içeriğe sahip olamayabilirsiniz. Bununla beraber her markaya aynı mantıkta içerik ve strateji uygulamak da yanlış olacaktır. Projemed olarak markanızı doğru yansıtacak içerik, slogan, ifade ve markanıza özel olarak oluşturacağımız stratejilerle sosyal medyanızı doğru bir şekilde yönetebiliriz.

SOSYAL MEDYADA NELER YAPIYORUZ: 

1) MAKALE / ADVERTORIAL YAZIMI: Ürün ve hizmetlerinizi anlatacak özgün makalelerin yazımı ve bunları sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşımı.

2) ETKİNLİK/KONFERANS PAYLAŞIMLARI: Sektörünüzle ilgili katıldığınız konferans ve etkinliklerin paylaşımı.

3) ÇALIŞMA ORTAMINIZDAN VE ÇALIŞANLARINIZDAN GÖRSELLER: Kullanıcılar için bir markanın veya firmanın arkaplanını görmek oldukça önemlidir. Sıcak ilişkiler kurulmasını sağlayarak güven ortamını güçlendirir.

4) ÖNEMLİ GÜN VE KİŞİ PAYLAŞIMLARI : Önemli gün, hafta ve kişi paylaşımları sosyal medyadaki marka ve firmalar için atlanmaması gereken paylaşımlar arasındadır.

5) İNFOGRAFİK/VİDEOGRAFİK İÇERİKLER: Markanız, ürünlerinizle alakalı infografik videoların hazırlanması ve paylaşımı.

6) CANLI YAYINLAR: Sosyal medya hesaplarınız üzerinden yapılan test, quiz ve anket sonucu  elde edilen verilerle canlı yayın konuları oluşturulur ve profesyonel ekip ve ekipman ile canlı yayın çalışması yapılır.  

7) QUİZ, TEST, ANKET: Sosyal medyada kullanıcıyı etkileşime geçirmek ve veri toplamak için kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Anketlerle topladığımız veriler ile infografik oluşturabilir ya da hazırladığımız sorular ile kullanıcıların düşüncelerini öğrenebiliriz.

8) VİDEO ÇEKİMLER: Markanız, ürününüz için çektiğimiz röportaj, uygulama, tanıtım, soru-cevap ve before-after videolarının sosyal medyada paylaşımı.

9) ARŞİVDEN PAYLAŞIMLAR: Geçmişte paylaşılmış içeriklerin güncellenerek tekrar paylaşımı.

10) FİLM, DİZİ, BELGESEL, KİTAP ÖNERİLERİ: Etkileşimi güçlendirmek ve sadık bir takipçi kitlesi için okuduğunuz bir kitabın veya izlediğiniz bir filmin paylaşımı.

11) İLHAM VERİCİ SÖZLER: Markanızla veya ürününüzle ilgili olabilecek sosyal medyada dikkat çeken ilham verici sözlerin paylaşımı.

12) ARAŞTIRMA VE İSTATİSTİKLER: Sektörünüzle ilgili genele hitap eden istatistik ve araştırmaların paylaşımı.

13) RÖPORTAJLAR: Sektöründe uzman kişi veya önderlerle yapılan röportajların paylaşımı.

14) LİSTE İÇERİKLER: Takipçiler için faydalı ve merak unsuru uyandıran liste içeriklerin paylaşımı.

15) BOŞLUK DOLDURMA PAYLAŞIMLARI: Etkileşim artırıcı boşluk doldurma paylaşımları.

16) MARKA DENEYİM PAYLAŞIMLARI: Müşterilerinizin markanız ve ürünleriniz hakkındaki görüş ve yorum paylaşımları.

17) ÜRÜN DÜZENLEME PAYLAŞIMLARI: Ürün grubunuza bağlı olarak kullanıcılarınıza ürün kullanımı ve kombineleriyle alakalı paylaşımlar.

18) ÜRÜN TAVSİYESİNDE BULUNMA: Ürün satan firmaların, ürün özellikleri ve indirimleriyle alakalı paylaşımlar.

19) EĞLENCELİ KARİKATÜR PAYLAŞIMLARI: Markanızı veya ürününüzü yansıtabilecek karikatür paylaşımları.

20) MARKA HİKAYESİNİN ANLATIMI: Marka ve firmanızın kuruluş, logo, slogan gibi marka kimlik öğelerinin hikayeleri.

21) UYGULAMA VE ARAÇ ÖNERİLERİ: Takipçilerinizle paylaşabileceğiniz marka veya ürününüzle ilgili olabilecek uygulama önerileri.

22) ÖDÜL PAYLAŞIMLARI: Markanız, ürününüzün veya bir yöneticinizin aldığı ödül paylaşımları.

23) TAHMİN ALIMLARI: Markanız ve sektörünüzle ilgili olarak güncel olaylarla ilgili hedef kitlenizden tahmin alımları.

24) SUNUM PAYLAŞIMLARI: Markanız ve sektörünüzle ilgili çalışmaların online sunum platformlarında paylaşımı.

Sosyal Medya Yönetiminde Kullanılan Platformlar

Her geçen gün yeni sosyal medya mecraları ortaya çıkmaktan, her kitlenin kullanım alışkanlığının yoğun olduğu sosyal medya platformu farklılık göstermektedir. Projemed ekibi sosyal medya yönetimi söz konusu olduğunda Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat, Tumblr gibi oldukça yoğun kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformlarının yanı sıra gelişen ve yeni çıkan platformları da yakından takip ederek güncel bir şekilde sosyal medya yönetimini gerçekleştirmektedir.

Marka, ürün ya da hizmet için bu dinamiklerinin hepsini keşfetmek ve değişimleri takip etmek yerine alanında uzman Projemed ekibi ile doğrudan iletişimde kalarak yüksek sosyal medya etkileşimi ve sosyal medya pazarlaması ile ilgili projelerinizi en verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kendi alanında uzman, sosyal medya reklamları konusunda yüksek etkileşimler alma konusunda yetkin Projepmed ekibi ile marka, hizmet ya da ürününüz emin ellerde hedef kitleniz ile buluşur.

Kampanyanız hakkında konuşalım

Daha hızlı büyümeniz için size etkili çözümler sunalım.

Fields marked with an * are required